Новости и полезная информация

ВИСАДЖУЄМО ТРОЯНДИ

07.03.2021

..

Читать далее...

ОБРІЗКА ТРОЯНД

28.02.2021

..

Читать далее...

Посмотреть все

Волоський оріх

Велике дерево до 25 м заввишки. Товстий стовбур покритий сірою корою, гілки утворюють велику крону діаметром близько 20 м.

Чергові листя складні, непарноперисті, складаються з двох або п'яти пар видовжено-яйцевидних листочків; вони бувають від 40 до 70 мм завдовжки, розпускаються одночасно з квітками.

Квітки роздільностатеві, дрібні, зеленуваті, рослини однодомні. Тичинкові квітки складаються з шестилопастного оцвітини і 12-18 тичинок, зібрані висячими сережками; маточкові квітки сидячі, розташовані на верхівці однорічних гілок, поодиноко або групами по два-три, мають подвійну оцвітину, зрощену з зав'яззю. Горіх волоський відноситься до вітрозапильних  рослин

Плоди — великі горіхи — мають товсту волокнисту зелену шкірку і міцну яйцеподібну або кулясту кісточку з двома—п'ятьма неповними перегородками; при настанні стиглості шкірка плоду, висихаючи, лопається на дві частини і сама собою відокремлюється, кісточка сама собою не розкривається. Всередині дерев'янистої шкаралупи укладено їстівне ядро.

Цвіте звичайно в травні, одночасно з розпусканням листя. Зрідка повторно цвіте в червні. Плоди дозрівають у вересні — жовтні, сильно розрізняються за розмірами, формою, смаком, твердості шкаралупи, розвиненості перегородок, хімічним складом та іншими показниками. Вага одного горіха — 5-17 р, на ядро доводиться 40-58 %.

Поновлюється насіннєвим і вегетативним шляхом. У перший рік життя сіянці утворюють потужний стрижневий корінь, що досягає до п'яти років 1,5 м, а до 20 років — 3,5 м. З трьох—п'яти років розвиваються горизонтальні корені, велика частина їх розташовується на глибині 20-50 див. Відмінно відновлюється пеньковою порослю, порослеві рослини ростуть швидше, ніж сіянці. Рослини насіннєвого походження утворюють поодинокі чоловічі суцвіття з семи—восьми років, починають плодоносити з 10-12 років. Повне плодоношення настає лише з 30-40 років. Порослеві рослини утворюють перші плоди на другий рік життя, а з 10-12 років дають вже значний урожай. У сприятливих умовах окремі дерева живуть до 300-400 років, зберігаючи здатність плодоносити.

Вид: Список / Сетка
На странице:
Сортировка:
Казаку
Молдавський сорт Козаку відрізняється стійкістю до низьких температур при - 30С, пошкоджень не спостерігалося.  Періодичність плодоношення не виражена.  Урожайність 3,0 - 3,5 т / га.  Стійкість до марсоніозу вище середньої.  Дерево сильноросле, з високоокруглою, густою кро..
0.00грн.


Сделано в delitoff.com