call

(099)-322-56-45

Замовити дзвінок
cart
0

Підгодівля (підживлення) троянд

     Для нормального росту і розвитку трояндам необхідні різні елементи живлення. За сучасними даними, таких елементів близько 20, без яких троянди не можуть повністю завершити цикл розвитку і які не можуть бути замінені іншими.

Всі поживні елементи діляться на макро- і мікроелементи. До макроелементів відносять ті, які містяться в рослинах в значних (від сотих часток до цілих відсотків) кількостях - це вуглець, кисень, водень, азот, фосфор, калій, сірка, магній і залізо.

РОЛЬ МАГНІЮ В ЖИВЛЕННІ РОСЛИН.
Магній входить до складу хлорофілу, що визначає його важливе значення в житті рослин: він бере участь у вуглеводному обміні, дії ферментів і в формуванні плодів.
При недостатній кількості магній посилено пересувається з листя в репродуктивні органи. Недолік магнію в першу чергу проявляється на листках: між їх жилками утворюється хлороз, вони залишаються зеленими, їх забарвлення нагадує ялинку, а при гострій нестачі магнію відзначається "мармуровість", скручування і пожовтіння.
Внесення азотних, фосфорних і калійних добрив, як правило, підсилює потребу рослин в магнії, так як для них важливо певне співвідношення між цими елементами. Для усунення цього недоліку вносять добрива, до складу яких входить магній.

АЗОТ
Азот - найбільш широко використовуваний макроелемент, найважливіший будівельний матеріал рослин, який збільшує зелену (вегетативну) масу рослин і, як наслідок, врожайність. Азот бере участь у створенні білків, як важлива складова частина знаходиться в нуклеопротеїнах і нуклеїнових кислотах, входить до складу молекули хлорофілу, вітамінів, алкалоїдів.
Серед усіх мінеральних добрив азотні найбільш небезпечні при передозуванні. Надлишковий азот може провокувати вегетацію троянди  у період з другої половини літа до осені що призводить до поганого визрівання пагонів які загинуть взимку. 
Ознаки дефіциту азоту - гальмування росту рослин

ФОСФОР
Фосфор - один з основних макроскладників, що підвищує врожайність та якість продукції. Завдяки своїй активуючій дії фосфор відіграє вирішальну роль при фотосинтезі, передачі енергії та водню (диханні), передачі спадкових властивостей, створенні клітинних мембран. 
Симптоми дефіциту фосфору проявляються на старих листках, коли їх краї і кінчики стають темними чи пурпуровими. Фосфор гарно утримується частинками ґрунту і тому не є рухомим елементом, навпаки, він один із найбільш нерухомих. Його розчинність, тобто доступність, в основному залежить від температури ґрунту і фактора рН. Оптимальне значення рН 6-7.

КАЛІЙ
Калій - головний складник, що підвищує врожайність, якість та стійкість рослин. Калій позитивно впливає на стійкість рослин до засухи, низьких температур, шкідників і грибкових захворювань, дозволяє рослинам економічніше і продуктивніше використовувати воду, посилює перенесення речовин в рослині та розвиток кореневої системи. 

Важливим фактом є те, що калій відповідає за синтез і транспортування важливих речовин в органи рослин. Завдяки посиленню синтезу витаміну С квіти набувають більш яскравого забарвлення і аромату, довше зберігаються.
Ознаки дефіциту калию: в рослин знижується тургор, листя в'яне і поникає, стає гофрованим. Калійна недостатність починається з країв листка: виникають світло-зелені плями, які при посиленні калійного голодування стають коричневими; відбувається так званий "крайовий опік".

До мікроелементів відносять ті, які містяться в рослинах в дуже незначних (від стотисячних до тисячних часток відсотка) кількостях, але які, незважаючи на настільки малу кількість, роблять сильний вплив на життєві процеси рослин - це бор, мідь, цинк, молібден, марганець, кобальт і ін. Є також і ультрамікроелементи, які містяться в рослинах ще в менших кількостях, ніж мікроелементи.

Відсутність або недолік будь-якого з елементів, необхідних для росту і розмноження, викликає цілком певні симптоми голодування. Однак, поступаючи в підвищених дозах, як макро, так і мікроелементи стають токсичними для рослин. Для коригування вмісту мікроелементів в грунті використовують позакореневі підгодівлі протягом вегетації,а також внесення в грунт необхідних речовин у вигляді комплексних добрив що допомагає у  лікуванні та профілактиці хлорозів, викликаних нестачею мікроелементів в харчуванні рослин;

Мікроелементи, в свою чергу, впливають на надходження в рослини макроелементів. Так, надходження азоту в рослини знижується при дефіциті заліза, марганцю і цинку. Позитивно впливають на поглинання азоту молібден і кобальт. Поглинання рослинами фосфору збільшується при наявності міді, цинку, кальцію і молібдену, але зменшується під впливом магнію і заліза. Надходження в рослини калію знижується під впливом міді, марганцю, нікелю, цинку, молібдену, заліза і бору, а зростає при наявності хлору. 

 МЕЗОЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХ РОЛЬ.

Макро- і мезоелементи необхідні трояндам в найбільшій кількості, оскільки вони являються складовими багатьох компонентів рослини, включаючи білки, нуклеїнові кислоти і хлорофіл, та важливі для таких фізіологічних процесів, як дихання, підтримка осмотичного тиску.
Серез мезоелементів виділяють Са, Mg, S(кальцій, магній, сірка).

S Сірка
Сірка така ж важлива для культур, як і фосфор. Вона являється компонентом деяких амінокислот.  Рослини не можуть поглинати азот без достатньої кількості сірки. 

Ca Кальцій
Кальцій необхідний для формування клітинних стінок. Якщо клітинні стінки товсті, рослини можуть ефективно протистояти захворюванням і механічному впливу. Більшість типів ґрунтів містять достатньо кальцію, а при недостачі можна застосувати вапнякові матеріали. Троянди позитивно реагують на його додаткове застосування, навіть якщо в ґрунті міститься достатня кількість цього елемента. Це пояснюється тим, що рослини можуть вбирати кальцій тільки кінчиками коренів, а ґрунт може не надавати достатню кількість.

Mg Магній
Магній бере участь в основному процесі росту рослин, а саме в фотосинтезі. Таким чином, дефіцит магнію можна легко помітити на листкових пластинках, які втрачають колір між основними жилками. Потреба в магнії для фізіології рослини не така важлива, як потреба в інших поживних речовинах – кальції і сірці – але він відіграє вирішальну роль, і при помітному дефіциті листкове підживлення є найшвидшим способом вирішення проблеми.

Враховуючи особливості застосування різних елементів живлення, застосовують певну систему підгодівлі троянд. Але є певні особливості щодо підгоділі троянд, яким не виповнилось року з часу висаджування у ваш розарій - такі троянди не підживлюють мінеральними та органічними добривами, лише застосовують препарати для стимулювання розвитку кореневої системи, наприклад Корневін, або гумати, наприклад Блек Джек. 

Перша підгодівля для троянд вноситься після обрізки, до початку розпускання бруньок. Використовують азотну підгодівлю, або комплексні добрива, спеціалізовані добрива для троянд. Дозування слід дотримуватися відповідно до рекомендацій виробників. Наприклад, можлива наступна схема підживленнь: внесення навколо кущів троянд гранульованих комплексних добрив з формулою 20:20:20, або 15:15:15, або yara milla cropcare 8-11-23 (у нього пролонгована дія до 40 днів), або Осмокот. Кожні 2 роки доцільно додавати і органіку. Перегній або компост заглиблюють в ґрунт безпосередньо навколо куща, або використовують його як мульчу. Додатково можливо замульчувати землю сіном, сосновою корою, лляною кострою.

Наступна підгодівля проводиться позакоренево, в період, коли листя розгорнулось, водорозчинними добривами за формулою 20-20-20, (наприклад Плантафол). Через 14 днів можна застосувати підгодівлю з використанням мінерального добрива з формулою 10-54-10 (стимуляція появи бутонів), з додаванням препарату Ерайз (регулятор росту з мультикомпонентною формулою на основі фітогормонів для стимуляції розвитку рослин з перших моментів проростання) та Терра Сорб комплекс -(регулятор росту,  що базуються на вільних амінокислотах). 

Третя підгодівля троянд проводиться в той час, коли вийшли бутони таким самим розчином як друга, лише формула добрива має бути 5:15:45 або 0:20:50 +можна додати препарати заліза, наприклад Ферілене.

Корисно додавати у бакову суміш препарати з кремнієм, які ущільнюють листову пластину, наприклад Bai-si.

Після першої хвилі квітування та літнього обрізування троянд, повторюємо підгодівлі з добривами за формулами 20:20:20, через два-три тижні 10:50:10, коли вийдуть бутони - 5:15:45 до другої хвилі квітування.

Починаючи з кінця липня застосовують добрива, в яких переважають форфор та калій, і відсутній азот, наприклад Плантафол 0-25-50. Раз на місяць троянди можна підгодовувати Суперфосфатом (для укріплення кореневої системи)  та сульфатом калію. Також ефективні позакореневі обробки. Після цвітіння троянди також потрібно провести підгодівлю, це важливо для наступного сезону (монофосфат калію та Суперфосфат).